wtorek, 25 sierpnia 2015

Suplementy diety dla zdrowej skóry i włosów

Wyróżniamy przynajmniej dwa sposoby skutecznej pielęgnacji skóry. 
Zewnętrzna – zabiegi pielęgnacyjne działające na powierzchnię skóry i 
Wewnętrzna – oznaczająca suplementację, czyli dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, których brakuje nam we współczesnej diecie, a które mają wpływ na wewnętrzną stronę tkanki skórnej. 
Która z tych metod jest skuteczniejsza? Każda z nich posiada swoje unikalne zalety i inny sposób działania. Dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się stosowanie zewnętrznej pielęgnacji skóry jednocześnie z suplementacją. I kiedy ta pierwsza metoda jest powszechnie znana, to suplementacja w dalszym ciągu może wywoływać wiele pytań, wątpliwości i obaw.
Jaka powinna być suplementacja, by przynosiła najlepsze rezultaty? Jakich witamin i minerałów potrzebuje ludzki organizm, żeby korzystała na tym skóra? Czy wszystkie witaminy są nam jednakowo potrzebne i jaki konkretnie mają wpływ? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.
Kosmetyka od wewnątrz
Suplementy witaminowe są najczęściej stosowane w dwóch celach – dla wzmocnienia odporności i poprawy stanu zdrowia, a także dla uzyskania zdrowej skóry. Oczywiście – prawidłowo dobrane witaminy i minerały mogą jednocześnie pełnić obie te rolę – co dodatkowo przemawia za ich stosowaniem. Które witaminy i minerały mając dla największe znaczenie dla zdrowej i pięknej skóry, wzmacnianej od wewnątrz?

Przeczytaj artykuł poświęcony suplementacji nakierowanej na utrzymanie pięknej, zdrowej skóry oraz włosów TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz