poniedziałek, 30 maja 2016

Holistic Witamina D3 w kroplach z olejem z oliwek

Holistic Witamina D3 w kroplach z olejem z oliwek
Suplement Diety
Kraj importu: Szwecja

Witamina D3 w kroplach od Holistic jest suplementem diety.
W miesiącach jesiennych i zimowych, gdy brak jest słońca, witamina D nie jest naturalnie wytwarzana przez organizm. Witamina D jest produkowana przy dostatecznym dostępie promieni UV do naszej skóry. Im większa powierzchnia skóry jest wyeksponowana, tym więcej witaminy D może zostać utworzone.

Po ok 30 minutach w mocnym słońcu, produkcja witaminy wynosi 10 000 IE. Potem witamina D nie jest produkowana w skórze. W krajach o umiarkowanym i chłodnym klimacie, w miesiącach zimowych i jesiennych bez słońca, witamina D może w ogóle nie być wytwarzana w skórze, co zmusza nas do uzupełniania jej braków poprzez stosowanie odpowiedniej suplementacji.

Witamina D3 posiada również właściwości antyoksydacyjne. W większych stężeniach chroni mitochondria przed powodowanym przez wolne rodniki czyli reaktywne formy tlenu stresem oksydacyjnym.
Witamina D3 bierze także udział w regulacji działania układu odpornościowego, układu sercowo-  naczyniowego, działania mięśni, mózgu, cyklu komórkowego, homeostazy  metabolicznej. Wpływa hamująco na procesy zapalne.

Teoretycznie bez problemu powinniśmy syntetyzować odpowiednią dawkę witaminy w skórze, ale niestety jej synteza zachodzi wyłącznie pod wpływem słońca. Na naszej szerokości geograficznej odpowiednią długość promieni słonecznych potrzebną do syntezy mamy tylko przez około dwa miesiące.
 

Witamina D odgrywa rolę w procesach podziału komórek i przyczynia się do:
·         utrzymania prawidłowego szkieletu
·         utrzymania prawidłowego funkcjonowania mięśni
·         utrzymania prawidłowych zębów
·         prawidłowej absorpcji wapna oraz fosforu
·         utrzymania prawidłowych poziomów wapnia we krwi

Zawartość: 50ml

Składniki:
·         ekologiczny olej z oliwek
·         witamina D3 (cholekalcyferol)
·         d-alfa-tokoferol (naturalna witamina E)

Witamina E, nazywana została "witaminą młodości". W organizmie człowieka bierze udział w wielu ważnych procesach. I choć dzienne zapotrzebowanie na nią jest bardzo małe, to niedobór witaminy E może skończyć się poważnymi dolegliwościami, takimi jak na przykład:
·         anemia
·         rogowacenie i starzenie się skóry
·         degeneracja mięśni
·         zmęczenie
·         podatność na infekcje
·         problemy z zębami i kośćmiZawartość
ZDS
1 kropla Witaminy D3 12,5 µg (500 IE)
250,00%
4 krople Witaminy D3 50 µg (2000 IE)
1000,00%

Dozowanie dla dorosłych:
1-4 krople (500-2000IE) dziennie ze szklanką wody lub wg zalecenia. Przed użyciem wstrząsnąć. Przyjmowanie witaminy D może wymagać zwiększyć zapotrzebowanie na magnez.

Dozowanie dla dzieci:
1-2 krople (500-1000 IE) dziennie. Jeżeli dziecko jest karmione piersią i matka przyjmuje przynajmniej 4000 IE dziennie, dawka dziecka może zostać zmniejszona do 1 kropli dziennie lub co drugi dzień.

Zalecana dawka nie powinna być przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Ważne jest, aby dieta była bogata, a tryb życia zdrowy. Produkt trzymać w suchym miejscu poza zasięgiem dzieci.

Witamina D3 w kroplach z naturalną witaminą E dla dzieci Holistic 50ml

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz