wtorek, 6 września 2016

Witamina K2 Holistic naturalny suplement diety

Witamina K2 ( MK-7 - MenaQ-7)
60 kapsułek 
Kraj importu : Szwecja


Witamina K2 jest suplementem diety.
Zawartość opakowania: 60 kapsułek
Większość ludzi nigdy nie słyszało o witaminie K2. Jest witaminą rzadko występującą w diecie zachodniej i nie przywiązuje się do niej dostatecznej uwagi. Jednak jest to potężny składnik odżywczy odgrywający istotną rolę w wielu aspektach zdrowia. W rzeczywistości witamina K2 może być "brakującym ogniwem" w diecie, którego niedobór jest przyczyną wielu chorób.
Witamina K2 występuje w małych ilościach w mięsie, produktach mlecznych i jajach. Witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i pomaga utrzymać kości w normie.
Składniki:
·         Wypełniacz (celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka, Monostearynian gliceryny pochodzenia roślinnego)
·         K2 ( MenaQ7 - MK-7) - z natto
·         Przeciwutleniacze ( palmitynian askorbylu, ekstrakty z rozmarynu)
·         Kapsułka roślinna z celulozy drzewnej 
Zawartość w kapsułce:
90 µg witaminy K2 – ZDS – 120%

Zawartość w dwóch kapsułkach:
180 µg witaminy K2 – ZDS – 240%


Dawkowanie dla Dorosłych:
1-2 kapsułki dziennie lub zgodnie z zaleceniami

Zalecana dawka nie powinna być przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Ważne jest, aby dieta była bogata, a tryb życia zdrowy. Produkt trzymać poza zasięgiem dzieci.

Informacje uzupełniające dotyczące znaczenia Witaminy K2 dla zdrowia człowieka. Materiał poniższy jest prywatną opinią autora, a tym samym nie stanowi opisu właściwości produktu  i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. We wszystkich sprawach zdrowotnych należy zasięgnąć porady lekarza. 
Istnieją dwie główne formy witaminy K
1 - Witamina K1 (filochinon) - znajduje się w produktach roślinnych - warzywa liściaste.
2 -  Witamina K2 (menachinon) - znajduje się w żywności pochodzenia zwierzęcego i oraz sfermentowanej żywności.
Witaminę K2 można podzielić na kilka różnych podtypów, ale najważniejsze z nich to MK-4 i MK-7.
Rola witaminy K1 i K2 jest różna, dlatego powinny być one klasyfikowane jako oddzielne w dietach składniki odżywcze. Witamina K1 stosowana głównie jest w dietach wątrobowych i służy aktywacji białek wiążących wapń. Natomiast witamina K2 jest stosowana do aktywacji białka regulującego. Konkluzja jest taka: główną funkcją witaminy K jest aktywacja właściwości wiązania wapnia i białek. Witamina K1 jest głównie zaangażowane w procesie krzepnięcia krwi, a K2 pomaga regulować poziom wapnia, kiedy zbliża się on do niebezpiecznej granicy w organizmie.

Witamina K2 i zapobieganie chorobom serca
Osadzanie się wapnia w tętnicach w okolicach serca, to czynnik ryzyka dla większości chorób serca. Z tego powodu, wszystko, co może zmniejszyć ilość osadów wapnia, może pomóc w zapobieganiu tego typu chorobom. Witamina K2 pełni tę rolę, zapobiegając osadzaniu się wapnia w tętnicach. Na podstawie przeprowadzonych badaniach udowodniono, że osoby stosujące dietę bogatą w witaminę K2, były o 52% mniej narażone na zwapnienie tętnic, oraz o 57% mniej zagrożeni zgonem z powodu chorób serca.
Podsumowując, im wyższe jest spożycie witaminy K2, tym bardziej zmniejszone ryzyko choroby serca.

Witamina K2 pomaga w zmniejszeniu ryzyka osteoporozy
Osteoporoza (czyli osłabienie kości przez porowatość), jest częstym problemem w krajach zachodnich. Osteoporoza jest szczególnie powszechna wśród starszych kobiet i zdecydowanie podnosi ryzyko złamań kości. Jak wspomniano powyżej, witamina K2 odgrywa ważną rolę w metabolizmie wapnia, który jest głównym składnikiem kości. Witamina K2 aktywuje wiązanie wapnia z białkami, przyczyniając się do budowy i wzmacniania kości. W licznych badaniach, przeprowadzonych na całym świecie (bardzo duża liczba miała miejsce w Japonii), zauważono że spożycie witaminy K2 aż o 60% zmniejszało ryzyko złamań kręgosłupa podczas upadku i aż o 77% zmniejszało ryzyko złamań kości szyjki udowej. Ryzyko pozostałych złamań (ręce, nogi, itd.) było redukowane aż o 81%! Zgodnie z tymi wynikami, Japończycy oficjalnie zalecają suplementację witaminy K w codziennej diecie dzieci i osób dorosłych.
Podsumowując, witamina K2 odgrywa istotną rolę w metabolizmie kostnym i pomaga w zapobieganiu osteoporozie i złamaniom.

Witamina K2 wspiera zdrowe zęby
Naukowcy spekulują, że witamina K2 ma dobroczynny wpływ na zdrowie zębów. Potwierdzają to dotychczasowe badania, przeprowadzone na zwierzętach, a także fakt, że witamina K2 odgrywa znaczącą rolę w metabolizmie kostnym. Jednym z głównych białek regulujących stan zdrowia jamy ustnej, jest osteokalcyny. Jest to to samo białko, które jest ważne dla metabolizmu kostnego i jest aktywowane witaminą K2. Osteokalcyna uruchamia mechanizm, stymulujący wzrost nowej zębiny.
Podsumowując, witamina K2 odgrywa istotną rolę w zdrowiu jamy ustnej, stymulując przyrost zębiny.

Źródła witaminy K2
Zanim omówimy pokarmy spożywcze, w których witamina K2 występuje w największej ilości, warto wspomnieć, że ta sama witamina jest wytwarzana przez bakterie jelitowe znajdujące sie w jelicie cienkim. Istnieją dowody na to, że antybiotyki o szerokim spektrum działania mogą przyczyniać się do niedoboru witaminy K2 w organizmie.
Niestety, średnie spożycie tego ważnego składnika odżywczego jest nadal bardzo niskie w nowoczesnej diecie. Jak wspomniano powyżej, witamina K2 najczęściej występuje pokarmach pochodzenia zwierzęcego i sfermentowanej żywności (kapusta, ziarna soi itp).
Bogate źródła witaminy K2 to produkty zwierzęce o wysokiej zawartości tłuszczu, w szczególności produkty mleczne, wątroba i inne narządy, a także żółtka jaj kurzych. Witamina K2 jest rozpuszczalna w tłuszczach, co oznacza, że produkty o niskiej zawartości tłuszczu i chude zwierzęce mięso nie zawiera jej.

Natto
Jednak największa ilość witaminy K2 w najlepszym podtypie MK-7 zawiera się w japońskim jedzeniu o nazwie natto. Znajdziemy jej tam 27 razy więcej, niż w innych produktach pochodzenia zwierzęcego). Natto to danie charakterystyczne dla kuchni japońskiej, przygotowywane ze sfermentowanych ziaren soi i podawane np. z ryżem. Tym co wyróżnia natto od innych potraw jest kleista i ciągnąca się konsystencja. Może ona powodować niechęć do spożycia u wielu ludzi. W rzeczywistości natto jest jednym z najzdrowszych posiłków, jakie tylko można przygotować.

Podsumowanie – pokarmy najbogatsze w witaminę K2
1.     natto
2.     twardy ser
3.     pierś z kurczaka
4.     mielone mięso wołowe
5.     miękki ser
6.     żółtko jaj
7.     masło
8.     salami


Pozostałe, również bardzo bogate źródła witaminy K2, ale niestety trudno dostępne to: trzustka i gruczoły ślinowe zwierząt, narządy rozrodcze, mózgi, chrząstki i nerki. Także rybia ikra jest bardzo bogata w witaminę K2.

Witamina K2 MK-7 - MenaQ7 60 kapsułek roślinnych 60 kapsułek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz